به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • فراخوان نمایشگاه هنری اسماء حجت (عج)

هوالمصور

فراخوان نمایشگاه هنری اسماء حجت (عج)

به حول و قوه الهی و همیاری هنرمندان هنرهای تجسمی، مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر دومین نمایشگاه اسماء حجت را در 2 رشته نقاشیخط و پوستر از دوم تا چهاردهم تیرماه 1392 در محل فرهنگسرای نیاوران برگزار می کند.

موضوعات محوری

اسماء حجت (عج)، نیمه شعبان، احادیث، روایات و اشعار در خصوص امام زمان (عج)

رشته های هنری:

خوشنویسی(نقاشیخط)، پوستر

جوایز 3 برگزیده در رشته نقاشیخط:

دیپلم افتخار و مبلغ 15000000 ریال

جوایز 3 برگزیده در رشته پوستر:

دیپلم افتخار و مبلغ 10000000 ریال

برنامه زمان بندی بخش خوشنویسی:

ثبت نام و ارسال تصویر اثر بخش نقاشیخط: تا ساعت 24 روز دوشنبه مورخ 20 خردادماه 1392

انتخاب مرحله اول آثار خوشنویسی و اعلام اسامی: سه شنبه 21 خرداد ماه

تحویل ارسال اصل آثار انتخابی مرحله اول: از سه شنبه  28 خرداد ماه

اعلام اسامی منتخبین نمایشگاه: چهارشنبه 29 خرداد ماه

برنامه زمان بندی بخش پوستر:

ثبت نام و ارسال تصویر اثر بخش پوستر: تا ساعت 24 روز سه شنبه مورخ 28 خرداد ماه 1392

اعلام اسامی منتخبین نمایشگاه: چهارشنبه 29 خرداد ماه

قوانین عمومی نمایشگاه:

1- شرکت در نمایشگاه برای تمامی هنرمندان در رشته های یاد شده آزاد است.

2- آثار ارسالی باید برای شرکت در همین نمایشگاه تولید شده باشند. شایسته است آثاری که قبلاً تولید شده اند و در سایر جشنواره ها و مسابقات شرکت کرده باشند به این نمایشگاه ارسال نگردد.

3- اطلاعات فرم شرکت و لیبل مربوطه در تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، لذا صحت اطلاعات ارسالی بر عهده شرکت کننده است.

4- ثبت نام و تکمیل فرم ها و ارسال آثار تنها از طریق سایت نمایشگاه می باشد و تکمیل فرم و ارسال آثار به منزله قبول شرایط و مقررات جشنواره است.

5- ارسال تصویر اثر از نظر برگزارکننده به معنای اعلام مالکیت اثر از سوی ارسال کننده است، درصورت اثبات خلاف آن مسئولیتی متوجه برگزارکننده نیست.

6- به کلیه شرکت کنندگانی که آثارشان به نمایشگاه راه یابد و مورد پذیرش هیأت انتخاب قرار گیرد، گواهی شرکت در نمایشگاه تعلق خواهد گرفت.

7- تصمیم گیری در خصوص موارد پیش بینی نشده بر عهده دبیرخانه نمایشگاه است.

8- استفاده از آثار نمایشگاه برای چاپ در کتاب و سایر اقلام انتشاراتی و تبلیغاتی و کتاب الکترونیکی، بانک اطلاعاتی و برگزاری نمایشگاه با ذکر نام صاحب اثر برای برگزارکنندگان مجاز است.

10- رای هیأت داوران قطعی است و هیچگونه اعتراضی پذیرفته نیست.

11- هرگونه اطلاع رسانی تکمیلی در خصوص نمایشگاه از طریق سایت رسمی نمایشگاه صورت پذیرفته و مسئولیت پیگیری اخبار و اطلاعات این سایت بر عهده شرکت کنندگان می باشد.

قوانین تخصصی هنرهای تجسمی:

1- بررسی آثار این بخش در طبق جدول زمان بندی برگزار می گردد، لذا هیچگونه تمدید مهلت از سوی دبیرخانه جشنواره اعلام نخواهد شد. هنرمندان باید طبق زمان اعلام شده تصویر اثر خود را در سایت ارسال نمایند.

2- صاحبان آثاری که در نمایشگاه شرکت داده شده اند می توانند حداکثر تا دو هفته پس از اتمام برگزاری نمایشگاه آثارشان را از دبیرخانه تحویل بگیرند، در غیر این صورت مسئولیتی به عهده دبیرخانه نخواهد بود.

3- آثاری که توسط دبیرخانه برای نمایشگاه در نظر گرفته خواهد شد (رشته های خوشنویسی) الزاما می بایست از قاب و بوم مناسب جهت نمایشگاه برخوردار باشند.

رشته خوشنویسی:

مضامین آثار بر مبنای محورهای نمایشگاه باشد و هنرمندان خوشنویس می توانند از احادیث، روایات و اشعار که در خصوص امام زمان (عج) وجود دارد استفاده نمایند.

شیوه انجام آثار آزاد است.

در این دوره از نمایشگاه ، خوشنویسی فقط در گرایش نقاشیخط برگزار می شود.

کیفیت تصاویر ارسالی از آثار بایستی به گونه ای باشد که جزییات اثر کاملاٌ مشخص باشد. تصویر آثار ارسالی می بایست دارای ویژگی های گرافیکی 200 dpi با فرمت JPEG و مود RGB باشد.

هر هنرمند می تواند حداکثر با 5 اثر در نمایشگاه شرکت کند.

پوستر

مضامین پوسترها تابع محورهای ارائه شده در نمایشگاه باشد و هنرمندان می توانند از اسماء ، احادیث، روایات و اشعار در خصوص امام زمان (عج)، سیره زندگی امام، پوسترهایی در خصوص برگزاری جشن نیمه شعبان استفاده نمایند.

کیفیت تصاویر ارسالی از آثار بایستی به گونه ای باشد که جزییات اثر کاملاٌ مشخص باشد. تصویر آثار ارسالی می بایست دارای ویژگی های گرافیکی 200 dpi با فرمت JPEG و مود RGB و در اندازه 50 x 35 باشد.

هر هنرمند می تواند حداکثر با 5 اثر در نمایشگاه شرکت نماید.

 

تلفن دبیرخانه: 66946910 و 66946911

آدرس دبیرخانه: خیابان کارگر، روبروی پارک لاله، کوچه شهید صدوقی، پلاک 17، دبیرخانه دوسالانه ها و جشنواره ها