به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

فراخوان ششمین دوسالانه ملی مجسمه سازی

فراخوان ششمین دوسالانه ملی مجسمه سازی
اداره کل هنرهای تجسمی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و با مساعدت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ششمین دوسالانه مجسمه سازی را در آبان ماه سال جاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می نماید

هدف از برگزاری این دوسالانه, ایجاد فضای رقابتی سالم جهت رشد و ارتقاء هنر مجسمه سازی کشور، کشف استعدادهای جوان و معرفی آخرین دستاوردهای هنرمندان این عرصه می باشد.

همچنین تلاش خواهد شد تا با نقد و بررسی آثار هنرمندان، بستری مناسب تر برای رشد و تعالی این هنر ایجاد شود. بدیهی است خلاقیت، نوآوری و اصالت ایده مورد توجه و مبنای شرکت در دوسالانه ششم خواهد بود.

فضای ذهنی دوسالانه:

“آسمان مال من است" بعنوان فضای ذهنی دوسالانه ششم انتخاب گردیده و هنرمندان میتوانند آثار خود را بصورت آزاد یا با این فضای ذهنی ارائه دهند.

در ششمین دوسالانه تهران, کلیه شیوه های بیانی مجسمه سازی مورد توجه میباشد و هنرمندان در ارائه ایده های خود هیچگونه محدودیتی نخواهند داشت.

در این دوسالانه استفاده از هرگونه تکنیک و مواد بگونه ای که اثر مقاومت خود را در حمل و نقل عادی از دست ندهد و از نظر اجراء و ابعاد , اثر فضای ماکت بخود نگیرد آزاد میباشد.

شورای سیاستگذاری :

محمود شالوئی (رییس شورا)، ملک دادیار گروسیان، نادر قشقایی، منصور آذری، داود ثمری، غلامعلی طاهری، عبدالرحیم سیاهکارزاده، سهند حسامیان،بهداد لاهوتی ، سارا روحی صفت ونسرین عظیمی اعضای شورای سیاستگذاری دوسالانه ششم می باشند.

شورای دبیران :

منصور آذری(رییس شورا)، بهداد لاهوتی (دبیر اجرایی)، سارا روحی صفت (دبیر همایش)

اعضای هیات انتخاب :

ریما اسلام مسلک ، حمید سوری، مرتضی نعمت اللهی، ملک دادیار گروسیان و کورش گلناری.

اعضای هیات داوری :

فاطمه امدادیان، ژینوس تقی زاده، ریما اسلام مسلک ، حمید سوری، مرتضی نعمت اللهی، محمدحسین عماد و کورش گلناری اعضای هیات داوری دوسالانه ششم خواهند بود.

نحوه شرکت در دوسالانه :

- هنرمندان می توانند یکی ازآثارخود که ترجیحا ازآثار جدید و نمایش داده نشده آن ها می باشد را جهت شرکت در دوسالانه اراه دهند.

- نظربه برگزاری دوسالانه در فرهنگسرای نیاوران و محدودیت فضای نمایشی از هنرمندان تقاضا می شود در انتخاب ابعاد آثار پیشنهادی خود دقت لازم را به کار بندند.

- هنرمندان داوطلب شرکت در دوسالانه میتوانند از طریق ثبت نام و تکمیل فرم موجود درسایت دوسالانه به آدرس www.2salane.ir تا تاریخ 31/6/1390کلیه اطلاعات و تصاویر آثار پیشنهادی خود را ارائه دهند.

- هیات انتخاب پس از بررسی آثار هنرمندان بر اساس اطلاعات دریافتی,نتیجه را تا تاریخ 09/07/1390 در سایت دوسالانه اعلام خواهند نمود و هنرمندان منتخب میبایست آثار راه یافته خود را از تاریخ 23/07/1390 تا آخر وقت اداری روز 25/07/1390 به فرهنگسرای نیاوران تحویل نمایند. تکمیل فرم موجود در سایت دوسالانه و درج کلیه اطلاعات خواسته شده الزامیست.

جوایز :

نفر اول : دیپلم افتخار,تندیس دوسالانه و مبلغ 000/000/5 تومان ازطرف موسسه

توسعه هنرهای تجسمی و 000/000/4تومان ازطرف انجمن مجسمه سازان.

نفر دوم : دیپلم افتخار,تندیس دوسالانه و مبلغ 000/000/4 تومان ازطرف موسسه

توسعه هنرهای تجسمی و 000/000/3 تومان ازطرف انجمن مجسمه سازان.

نفر سوم : دیپلم افتخار,تندیس دوسالانه و مبلغ000/000/3 تومان ازطرف موسسه

توسعه هنرهای تجسمی و 000/000/2 تومان ازطرف انجمن مجسمه سازان.

جایزه ویژه زیر 35 سال : دیپلم افتخار,تندیس دوسالانه و مبلغ 000/000/3 تومان

حامیان دوسالانه میتوانند جوایز دیگری نیز اعطاء نمایند که پس از تعیین اعلام خواهد شد.

سایر موارد :

- دبیرخانه دوسالانه حق استفاده از تصاویر آثار را برای خود محفوظ می دارد.

- محل استقرار آثار هنرمندان در نمایشگاه براساس تصمیم گیری مسئولین برگزاری دوسالانه خواهد بود و هیچگونه جابجایی,تغییر یا انصراف در مدت برگزاری پذیرفته نخواهد شد.

- مسئولین دوسالانه کلیه تلاش خود را برای حفظ سلامت آثار مینمایند ( اجرای آثارمی بایست به گونه ای باشد که در شرایط حمل و نقل عادی آسیب پذیر نباشد)

- هنرمندان باید حداکثر ظرف مدت یکهفته از تاریخ پایان دوسالانه نسبت به تحویل گرفتن آثار خود و خارج نمودن آن از محل نمایشگاه اقدام نمایند. بعد از طی این مرحله دبیرخانه هیچگونه مسئولیتی درقبال صاحبان آثار نخواهد داشت

- گواهی شرکت به کلیه شرکت کنندگان در دوسالانه اهدا خواهد شد.

- آثار پیشنهادی پس از تحویل به مسئولان دوسالانه توسط هیات انتخاب بازبینی خواهد شد.

- ثبت نام در سایت دوسالانه به منزله قبول کلیه مفاد این فراخوان می باشد.

تاریخ برگزاری :

آبان ماه 1390

دبیرخانه دوسالانه :

تهران،خیابان کارگرشمالی،روبروی پارک لاله، کوچه شهید صدوقی، پلاک 17

تلفن : 11-66946910      

۱۰ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۲۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500