به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

جشنواره تجسمی فجر در موزه هنرهای معاصر اهواز، نگارخانه میرک مشهد و خانه هنر تبریز

چهارمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در مشهد ، اهواز و تبریز آغاز می شود.
به گزارش ستاد خبری چهارمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، جشنواره تجسمی فجر 20 بهمن ماه در مشهد و اهواز و 22 بهمن ماه در تبریز گشایش می یابد.
نمایشگاه آثار چهارمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با 185 اثر شامل 171 اثر رقابتی جشنواره در رشته های عکاسی ، تصویرسازی و پوستر و 14 اثر نقاشی از 20 بهمن ماه در موزه هنرهای معاصر اهواز برگزار می شود.
همچنین نمایشگاه آثار جشنواره تجسمی فجر با 177 اثر شامل 87 اثر رقابتی عکس ، پوستر و تصویرسازی و 90 اثر نقاشی ، خوشنویسی و نگارگری در نگارخانه میرک مشهد برگزار می شود.
خانه هنر تبریز هم از 22 بهمن ماه میزبان چهارمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر می شود.
نمایشگاه آثار جشنواره تجسمی فجر با 133 اثر شامل بخش رقابتی رشته های عکاسی ، کاریکاتور ، پوستر و تصویرسازی و 56 اثر بخش جنبی در رشته های نقاشی ، خوشنویسی ، نگارگری و سفال از 22 بهمن تا 14 اسفندماه در خانه هنر تبریز برگزار می شود.
در روزهای آینده نیز چهارمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در دیگر استان ها برگزار می شود.
در چهارمین جشنواره بین الملی هنرهای تجسمی فجر طرحی برای برگزاری جشنواره در استان ها اجرا می شود که بر اساس این طرح آثاری که در مرحله نهایی انتخاب برای حضور و رقابت در جشنواره پذیرفته نشدند اما از نطر هیات انتخاب قابلیت نمایشگاهی را داشته اند در تمامی استان های کشور به نمایش گذاشته می شوند.
در این طرح استان های کشور به 9 گروه تقسیم شده است که در رشته های و آثار هنرمندان هر یک از گروهها در استان های آن گروه به نمایش گذاشته می شود. در رشته های عکاسی، کاریکاتور، پوستر و تصویرسازی که انتخاب آثار در یک مرحله انجام می شود و آثار قابل تکثیر است، آثار هنرمندان هر یک از گروههای 9 گانه استان ها که به جشنواره برای رقابت انتخاب نهایی شده است، تکثیر شده و در استان های همان گروه به نمایش گذاشته می شود.
در رشته های نقاشی، خوشنویسی،نگارگری، سفال و مجسمه آثار هنرمندان هر یک از گروههای استان ها که بر اساس نظر هیات انتخاب قابلیت راهیابی به بخش رقابتی جشنواره را نداشته اند اما قابلیت نمایشگاهی دارند، در استان های همان گروه به نمایش گذاشته می شود.
این طرح با تجربه سه دوره قبل جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر که آثار بسیاری به دبیرخانه جشنواره ارسال شد اما فقط درصد کمی از آثار امکان راهیابی به جشنواره را داشتند، در این دوره اجرا می شود تا هم آثار بیشتری به نمایش گذاشته شود و هم مخاطبان و علاقه مندان در سراسر کشور بتوانند از آثار جشنواره دیدن کنند.
۲۴ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۴۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500