• اخبار

دیدار مدیر کل هنرهای تجسمی با نقاش اسب ها و درخت ها

دیدار مدیر کل هنرهای تجسمی با نقاش اسب ها و درخت ها
مظفری گفت : دیدار با پیشکسوتان واستادان رشته های هنرهای تجسمی از برنامه های کاری من است . این دیدار ها صرفا به علت بیماری یا کسالت هنرمندان نیست و هدف ارج نهادن به شخصیت هنری و همراه شدن با آنها و قدر دانی از هنر ، کسوت و پیشینه آنهاست .

مظفری افزود : در دیدار با حسین محجوبی از آثار تازه وی و همچنین آثار اهدا شده به استاد از سوی هنرمندان سرشناس و جوان، دیدن کردیم . محجوبی برآن است تا منزل خود را که حدود 45 سال است در آن سکونت دارد و محل نگارخانه ای نیز هست که نام «آشیان نقش و مهر» را بر پیشانی دارد،موزه ای راه اندازی کند که در این کار همراه او خواهیم بود .

حسین محجوبی در دیدار با مظفری به همراهی اداره کل هنرهای تجسمی اشاره کرد و گفت : هنرمندان با چنین حرکت هایی دلگرم باقی می مانند و برای کارهای آتی خود برنامه ریزی می کنند . من از مدیر کل و همه مدیران هنری و فرهنگی می خواهم که در راه اندازی موزه و جاهایی مانند آن با هنرمندان همراه باشند . زیرا چنین فضاهایی می تواند پایگاهی برای هنرمندان جوان باشد و آنها با حضور خود در موزه بر رونق اینگونه مکان ها می افزایند .

گفتنی ست،حسین محجوبی متولد سال 1309 در شهر لاهیجان است و در آثار نقاشی خود از طبیعت زادگاهش بهره های بسیار برده است . او از سال 1337 تا کنون نمایشگاه های متعددی را برگزار کرده است . در کارنامه هنری محجوبی طراحی بوستان های شهری مانند ساعی ،نیاوران و ملت دیده می شود .او از جمله نقاشان نوگرای ایران است که آثارش نمایانگر طبیعت و فرهنگ و اسطوره های ایران زمین است .                    

۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۳۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500